Як припинити порівнювати себе з іншими в INSTAGRAM
Доведено, що люди проводять у соціальних мережах дедалі більше часу. В середньому ми приділяємо їм 145 хвилин (це майже дві з половиною години) щодня. Це призводить до того, що ми починаємо себе порівнювати з іншими все більше, і така тенденція негативно позначається на ментальному здоров'ї
Чому активна присутність у соціальних мережах негативним чином впливає на самооцінку, і що ми можемо з цим зробити читайте нижче:
За словами психотерапевтки Ребекки Спаркс, порівнювати себе з іншими – це людська природа. "Мозок людини так влаштовано, щоб порівнювати себе з іншими представниками свого виду, – каже вона. – Це був примітивний спосіб убезпечити себе. Нам було необхідно постійно оцінювати наших однолітків – вони кращі за нас? Більше у них фізичної сили і поваги? Хто є загрозою, а з ким треба укласти союз, щоб убезпечити себе?"
Якщо в первісні часи нам доводилося боротися лише з нашою спільнотою, то сьогодні ми маємо доступ до людей по всьому світу, тому порівняння відбуваються швидко і у величезному масштабі. Ми порівнюємо себе не просто з іншими людьми, а з їхніми оптимізованими версіями. Завдяки додаткам для редагування світлин Facetune і Photoshop, ми можемо виділити і відредагувати все, що нам у собі подобається, і видалити все, що нам не подобається.
І це руйнує наше психічне здоров'я – від підвищеної тривожності, депресії і низької самооцінки до проблем з прийняттям власної зовнішності, тіла і ідентичності. "Коли ми порівнюємо нашу справжню реальність з успішним життям інших людей, яких ми бачимо в Instagram, наші власні недоліки яскравіше виявляються", – каже докторка Олівія Ремес.
Як вирішити цю проблему?
Один зі способів вирішити цю проблему – стратегічно сприймати того, за ким ви стежите в соціальних мережах. Відпишіться від кожного, хто не приносить вам радості та змушує закритися в собі.
Психотерапевти рекомендують зміцнювати взаємини в реальному житті. Чим сильнішими є особисті зв'язки в житті людини, тим менш уразливою вона буде до проєктованих зображень в соціальних мережах. Також займайтеся тим, що дарує відчуття задоволення і бадьорості.