У догляді за собою ми часто фокусуємося на обличчі, руках і волоссі. Проте є інші ділянки тіла, які мають свою специфіку та потребують особливого догляду. А ще їхній стан може бути сигналом про дисбаланс усередині організму.
Шкіра голови
Доглядаючи за волоссям, ми прагнемо досягти помітного вау-ефекту: блиску, об’єму, пружності, пом’якшення або більшої щільності. Бажано, щоб все й одразу. А от стан шкіри голови турбує небагатьох. Проте краса волосся залежить саме від стану цієї зони.
Будова шкіри голови подібна до інших ділянок тіла. Однак мікробіом цієї зони відрізняється від мікробіому обличчя або спини. Тому важливо підібрати правильний догляд для балансу здорової мікрофлори.
Правила догляду
Обирайте шампунь за типом шкіри голови, а не за станом волосся. Якщо шкіра схильна до жирності, а волосся сухе – віддавайте перевагу шампуню для жирного типу шкіри.
Раз на тиждень використовуйте спеціальний пілінг. На шкірі голови є сальні залози, які формують гідроліпідну мантію. Важливо не пошкодити її агресивним доглядом, але й не варто нехтувати глибоким очищенням. Воно прибере надлишки шкірного жиру та стайлінгових засобів, а ще сприятиме відлущенню ороговілих клітин.
У холодну пору носіть головні убори. Вони захистять шкіру від зневоднення та обвітрювання. Варто пам’ятати, що під головними уборами робота сальних залоз посилюється, тому приділяйте увагу своєчасному та глибокому очищенню.
Влітку теж не забувайте про головні убори, щоб захистити шкіру від ультрафіолету. Використовуйте зволожувальні та заспокійливі шампуні, аби запобігти зневодненню та подразненню шкіри.
Зверніть увагу
У догляді за собою ми часто фокусуємося на обличчі, руках і волоссі. Проте є інші ділянки тіла, які мають свою специфіку та потребують особливого догляду. А ще їхній стан може бути сигналом про дисбаланс усередині організму
Стопи
Адепти китайської традиційної медицини вважали, що через точки на стопах можна впливати на весь організм. Їхні вчення досі використовують у лікувальних масажах. А дехто вважає жіночі ступні найкрасивішою частиною тіла. Однак ми часто ігноруємо цю зону та згадуємо про неї лише перед зимовою відпусткою в Азію.
Саме на шкіру стоп припадає найбільший тиск – вага всього нашого тіла. Ще один нюанс: стопи розташовані дуже далеко від серця, тому кровообіг у них сповільнений.
Правила догляду
Використовуйте засіб для щоденного догляду Нормальній шкірі підходять креми з олією каріте, пантенолом, ромашкою, вітамінами А та Е. У разі надмірного потовиділення допоможуть засоби з фарнезолом. Сухій шкірі потрібні кераміди, пантенол, оливкова олія, бісаболол, вітаміни А та Е. Якщо є огрубіння, натоптень і мозолі, підійде олія жожоба, оленячий жир і саліцилова кислота в концентрації 1%.
Зважайте на сезонність Весна й осінь – дуже стресові періоди для наших ніг, адже ми переходимо з відкритого взуття на закрите тепле і навпаки. Носіть зручне взуття та використовуйте засоби проти натирання. Взимку перевзувайтеся на роботі у легкі моделі. За потреби користуйтеся антисептичними та протизапальним.
Навіть узимку робіть професійний педикюр Це підтримає нормальний стан шкіри та вбереже нігті від травмування і вростання.
Мережа аптек Здорова Родина розповість, як дбати про шкіру п’яти неочевидних б’юті-зон.
Пахви
Здається, жіночі пахви стали символом бодіпозитиву. Справді, голити чи ні – вибір кожного.
Під пахвами містяться апокринові залози, які активуються у період статевого дозрівання та виробляють піт. Через розмноження бактерій у цих зонах може з’являтися неприємний запах і виникнути запалення. Крім того, якщо ви голите шкіру під пахвами, робите воскову депіляцію або шугаринг, ніжна шкіра цієї ділянки зазнає регулярних подразнень і мікротравм.