Як подолати тугу за домом
Війна змусила мільйони людей покинути свої домівки, замінивши їх тимчасовими притулками в безпечніших регіонах країни або за кордоном. Туга за домом – природна реакція людини, навіть коли рішення покинути дім було виваженим. Та це почуття підсилюється в сто разів, якщо це вимушено.
Бути в безпеці – найкраще рішення, адже життя – найвища цінність. Допомогти впоратися з нестабільним психоемоційним станом, соромом та провиною через те, що полишили домівку, можуть деякі рекомендації психологів платформи "Розкажи мені"
- Кожну емоцію, яка виникає, важливо прожити, особливо зараз – у часи невідомого майбутнього. Приховані, стримані почуття можуть проявити себе пізніше у вигляді головного болю, втоми або відсутності мотивації.
- Якщо під час вимушеної евакуації вам вдалося взяти з дому не лише речі першої потреби, треба знайти їм особливе місце. Це можуть бути улюблені прикраси, світлини, посуд та інше. Навіть фото з мирного минулого, що буде тепер на заставці на телефоні, допоможе швидше пережити шок від різкої зміни звичного середовища.
- Щоб позбутися негативних думок, важливо залишатися зайнятим. Нове хобі, вивчення іноземної мови, волонтерство, відвідування мітингів, нова робота чи нові знайомства допоможуть зберегти позитивний настрій.
- Окрім цього, важливо говорити з кимось про свої почуття. Якщо туга за домом не полишає вас або заважає щоденному побуту, зверніться по допомогу до професійного психолога.