Як допомогти дитині
Зараз особливо важливо подбати про психологічне благополуччя найменших українців.
Діти дуже чітко відчувають тривогу, паніку та страх своїх батьків. Для того, щоб мінімізувати негативний вплив на психіку дітей, пропонуємо дотримуватися таких рекомендацій:
- Говоріть із дитиною про те, що вона відчуває/переживає, обговорюйте емоції. Поясніть, що страх перед невідомим – це нормально.
- Будьте поруч. Дитина має відчувати вашу підтримку. В ситуації, коли вас охоплює паніка, згадайте що поруч – дитина, яка просто не розуміє, що відбувається.
- Обговоріть разом можливий план дій. Роз’ясніть як діяти в тій чи іншій ситуації, складіть план. Роз’ясніть необхідність дотримуватися рекомендацій батьків.
- Зробіть щось разом. Спробуйте почитати книги з дитиною, разом приготувати їжу, зайнятися творчістю. Саме в спільній діяльності дитина відчуватиме вашу підтримку.
- Контролюйте себе. Основна допомога дитині – це ваш самоконтроль. Коли ви здатні критично мислити, оцінювати ситуацію та опанувати панічні настрої.
Крім того, важливо зібрати дитині «тривожну валізку». Покладіть всередину інформацію зі своїми контактними даними, а також занотовану медичну інформацію: про групу крові, можливі алергічні реакції та медичні стани дитини. Підпишіть одяг, в якому буде малюк.
Ми також розуміємо, що чудово допомагає малечі відволіктись читання вголос або ж ігри, але, на жаль, не у всіх батьків є зараз можливість це зробити, особливо під час перебування в укриттях. Саме тому ми хочемо ознайомити вас із сервісами, які прийдуть вам із цим на допомогу, при цьому економлячи заряд вашого мобільного телефону.
Телеграм-канал "Павлуша і Ява" кожного дня розміщує начитані українською мовою аудіо-казки, адже вважають, що якщо хоч одна дитина під час артобстрілу зможе замість звуків війни слухати в навушниках українську казку, це вже добре – https://t.me/pavlushaiyava
Інтернет-книгарня Yakaboo відкрила безкоштовний доступ до свого додатку всім українцям – тепер ви маєте змогу слухати аудіо-книги та читати електронні без обмежень.
До ініціативи долучилося також Суспільне. Вони запустили канал з аудіоказками для дітей. Вмикайте у довгій дорозі або під час комендантської години. Казки можна завантажити на телефон, на випадок якщо зникне зв'язок – https://t.me/suspilne_kazky
Бережіть себе! Здоров’я Вам та Вашій родині