Важливість споживання вітаміну D
Найважливіше, що потрібно знати про вітамін D та його роль у повноцінному функціонуванні людського організму:
Важливість споживання вітаміну D не обмежується користю для імунітету і міцності кісток. Як і більшість інших вітамінів і мінералів, людський організм не здатний накопичувати вітамін D "на майбутнє" навіть за умови надсонячного літа. За словами нутриціологині Джекі Маккаскер, на дефіцит вітаміну D страждає майже 50% населення планети.
Дефіцит вітаміну D можуть спричинити такі фактори, як забруднення навколишнього середовища і високі показники захисту від сонця, що створюють фізичний бар'єр, який перешкоджає поглинанню ультрафіолетових променів. Згідно з дослідженням Національного центру біотехнологічної інформації США, сонцезахисні креми з SPF 30 можуть блокувати до 97,5% ультрафіолетових променів!
Серед безлічі переваг вітаміну D найвідомішою є підтримка здоров'я кісток – вітамін D настільки важливий, що його дефіцит може призвести до розвитку остеопорозу. Багато досліджень показали, що вітамін D має ключове значення у вирішенні багатьох проблем зі здоров'ям – таких, як діабет другого типу, високий кров'яний тиск, аутоімунні захворювання (розсіяний склероз, інфекції верхніх дихальних шляхів), депресія і перинатальні проблеми.
Де шукати вітамін D?
Сонце є найкращим джерелом вітаміну D, але це не означає, що слід дозволяти ультрафіолетовим променям обпалювати вашу шкіру. Американський Інститут медицини рекомендує приймати 600 МЕ вітаміну D щодня при мінімальному перебуванні на сонці. Порція лосося вагою 80 г дає близько 450 МЕ, а склянка збагаченого вітаміном D коров'ячого молока дорівнює приблизно 120 МЕ вітаміну. Збагачене рослинне молоко, апельсиновий сік, йогурт, маргарин і сухі сніданки також є гарною альтернативою.
Хто схильний до дефіциту вітаміну D?
Люди з темнішою шкірою схильні до дефіциту вітаміну D, тому що вони від природи гірше поглинають сонячне світло. Населення високогірних країн з низьким рівнем ультрафіолетового випромінювання (наприклад, Скандинавія) також схильне до ризику.
Не забувайте про своє здоров’я і пам’ятайте, що самолікування може бути шкідливим!