Турбота про себе: з чого почати
Догляд за собою дає вам відчуття безпеки, комфорту, здоров’я та турботи. Саме тому важливо турбуватися про себе кожного дня.
Нижче ділимося з вами декількома порадами, які допоможуть вам налагодити контакт з собою
- Займіться справою, яка вам подобається
Дуже важливо, щоб ви знаходили час, щоб зайнятися справами, які вам здаються цікавими та розслаблюючими. Не має значення, що це: перегляд спорту, в’язання, приготування їжі, ігри, малювання чи садівництво.
- Дихайте
Глибоке дихання може бути ефективним способом зменшення почуття тривоги та стресу.
- Спробуйте вправи “заземлення”
Практикуючи такі вправи, ви будете відчувати себе спокійніше, краще контролювати ситуацію. Вони особливо корисні, якщо у вас є флешбеки, панічні атаки або відчуття дереалізації.
- Пам’ятайте, що це ОК відчувати себе не ОК
Іноді ми намагаємося приховати, ігнорувати або уникати негативних емоцій. Але насправді корисніше розпізнати ці емоції та висловити їх.
- Запишіть свої думки
Це допоможе вам почуватись краще, висловити свої почуття, досліджувати закономірності та розмірковувати.
- Говоріть собі добрі та позитивні речі
Замість того, щоб говорити собі негативні чи критичні речі, спробуйте говорити позитивні твердження («Я вижив/-ла», «Я сильний/-а», «Я хороша людина») або заспокійливі заяви («Все буде добре», «Я роблю все можливе», «Я в безпеці»).
- Будуйте плани з родиною або друзями
Ви можете запланувати телефонний дзвінок, піти на прогулянку, випити кави, пограти в онлайн-ігри… Не має значення, що це за діяльність, мета – зв’язатися та розважитися.
- Поговоріть про те, що ви відчуваєте
Якщо є хтось, кому ви довіряєте, можете спробувати поговорити з ним про свої почуття. Поділіться тим, про що вам зручно говорити: наприклад, ви можете зосередитися на тому, що ви відчуваєте зараз, а не на важких спогадах, якщо вам так буде краще.
Бажано не починати всі ці дії відразу. Виберіть лише одну або дві активності, які найбільше вам відгукуються.