5 правил здорового сну
Якщо вам складно заснути, а після восьми годин сну ви не почуваєтеся відпочилими, подумайте — що оточує вас перед сном? Відомо, що якість сну залежить не лише від того, що відбувається в ліжку, але й від того, чим ви зайняті перед тим, як пірнути під ковдру!
Розгляньмо декілька правил, що допоможуть вам досягнути більш якісного сну:
-
Лягати раніше – не даремне витрачання часу
Багато хто думає, що лягати спати потрібно в певний час, якого іноді слід чекати, але правда в тому, що зважати перед усім варто на свою потребу у сні: якщо вам подобається лягати раніше, то так і робіть.
Коли ви проводите цілий день перед екраном і стрес досягає захмарного рівня, не дивно, що вам важко заснути. Тому важливо переконатися, що у вас достатньо вільного часу для відпочинку перед сном, щоб відволіктися від минулого дня і всього, що з ним пов'язане. В цьому вам допоможе будь-яка заспокійлива активність - робота з диханням, розтяжка чи просто байдикування. Також варто вимкнути телефон та приглушити світло.
-
Не залишайтеся в ліжку, коли вам складно заснути
Експерти зі сну в один голос стверджують, що коли спроби заснути залишаються безуспішними – або ви прокидаєтеся серед ночі й не можете заснути – це явна ознака того, що треба піднятися з ліжка. Лежачи в ліжку без сну, ви перетворюєте його на незручне місце, асоціюючи його з занепокоєнням та постійними роздумами. Тому, коли вам не спиться, потрібно змінити обстановку та перемістити своє тіло й розум із ситуації, що склалася.
-
Уважно ставтеся до середовища, в якому ви спите
Крім темної і прохолодної кімнати (більш низька температура сприяє зниженню температури тіла, подаючи мозку сигнал, що пора спати), переконайтеся, що одяг, в якому ви спите, підходить для хорошого сну. Натуральні, дихаючі та вбираючі тканини, як-то льон і вовна мериноса, чудово допомагають регулювати температуру тіла, що, своєю чергою, допомагає вам міцно спати.
-
За можливості уникайте заспокійливих
Відмовтеся від седативних препаратів і мелатоніну на користь добавок, які допомагають розслабити тіло й зміцнити здоров'я. Через заспокійливі ви почуваєтеся більш втомлено упродовж дня, тоді як більшість людей хочуть бути продуктивнішими й енергійнішими саме вдень. Тому прийом подібних препаратів навпаки посилює стан утоми, з яким ви хотіли впоратися.
Сподіваємось, що при застосуванні вищеперелічених порад на практиці, ви якомога швидше отримаєте бажані результати!