Як безпечно тренуватися в спеку
ренування в спеку без належної підготовки можуть бути небезпечними. Дуже легко перегрітися, отримати зневоднення, теплову травму, втратити свідомість через збій кровопостачання чи мати м’язові судоми!
Ділимося порадами про те, як тренуватися в спеку:
Обирайте найбільш прохолодну частину дня для тренування
Влітку гарною перевагою є те, що світловий день стає довшим, тож досить зручно тренуватися рано вранці, або пізно ввечері. Ніколи не тренуйтеся в пікові години спеки — між 11 та 16 годиною. В цей час температура навіть в тіні є достатньо високою, аби собі нашкодити. Якщо дуже спекотно, краще перенести фізичну активність у приміщення.
Пийте достатньо води і вчасно
Через спеку, вітер та брак вологості, під час тренування на вулиці не завжди відчувається як пітніє тіло. Часом створюється хибне відчуття, що якщо я не пітнію — мені не потрібно пити воду. Але це не так, тому дуже легко перегрітися та мати зневоднення. Обов’язково пийте воду кожні 20-30 хвилин під час тренування.
Ретельно обирайте місце тренування та маршрут пробіжки
Автостради, міські вулиці з асфальтованими чи бетонними доріжками та без затінку — магніт для сонця. Тож в жодному разі не тренуйтеся в таких локаціях. Найкраще місце — парк, ліс чи сквер, де є можливість заховатися у затінку.
Одягайте мало одягу
Одяг для тренувань в спеку має бути легким, світлого кольору та гарно виводити вологу. З цим краще справляються синтетичні тканини. Одяг з бавовни чи інших натуральних тканин для цього не підійде, адже навпаки затримує вологу. Незмінний атрибут під час тренування на вулиці – головний убір. Він також має бути легким, зручним і бажано світлого кольору.
Використовуйте сонцезахисний крем
Сонцезахисним кремом влітку потрібно користуватися завжди. Тим паче його варто наносити, якщо плануєте тренуватися на вулиці. Обирайте крем зі ступенем захисту SPF 30 та вище і фільтрами променів UVA та UVB.
Не нехтуйте правилами безпеки під час тренувань та бережіть себе!