ВВЕРХ
Моя аптека Избранное Корзина
Киев
  • Рус
    • Рус


Информационная служба

0800 405 407

Социальные сети


Выход

Топ-5 запитань до лікаря-онколога: перші симптоми раку, найпоширеніші онкозахворювання

Топ-5 запитань до лікаря-онколога: перші симптоми раку, найпоширеніші онкозахворювання

У сучасному світі, де кожен день приносить нові виклики та стреси, ми часто забуваємо про найважливіше — наше здоров'я. Зайнятість на роботі, сімейні турботи та повсякденні справи відволікають нас від турботи про власне тіло, а це може мати серйозні наслідки. Одним із таких наслідків є онкологічні захворювання, які, на жаль, стають дедалі поширенішими у всьому світі. Раннє виявлення цих захворювань відіграє критично важливу роль в їх успішному лікуванні, а регулярне обстеження організму може врятувати життя.

Розуміючи всю важливість цієї теми, ми вирішили поспілкувалися з досвідченим хірургом-онкологом КНП “Прикарпатський онкологічний центр здоров’я ОДА”, кандидатом медичних наук та асистентом кафедри хірургії післядипломної освіти ІФНМУСоломчак Петро Володимирович. Лікар поділився своїми знаннями та досвідом у виявленні та лікуванні онкологічних захворювань. 

Хто може хворіти на рак та чи існують так звані групи ризику?

"Частина пацієнтів, які хворіють на рак — це люди старшого віку, починаючи з 60 років. Тому що, якщо розділити по віковій структурі, в залежності молоді, старші люди, то найбільший пік захворюваності на онкологічну патологію припадає на вік від 60-ти років до 75-ти років. По структурі це можуть бути і чоловіки, і жінки. Приблизно на сьогодні однаково хворіють як чоловіки, так і жінки. От зокрема, рак легень чи рак простати посідають найбільшу кількість випадків у структурі захворювань серед чоловіків. А такі захворювання як рак молочної залози, рак шкіри (за вийнятком меланоми), рак ободової кишки, рак тіла матки, найчастіше зустрічаються у жінок. Окрім віку, також є речі, які можуть призвести до раку, це є неправильний режим життя: неправильне харчування, зловживання алкоголем і курінням, зловживання м’ясом (особливо червоне м’ясо у великій кількості)".

Якими можуть бути симптоми раку?

"Є перші періоди, які протікають майже без симптомів, коли пухлина себе майже нічим не проявляє. Багато симптомів залежать від локалізації пухлини, де вона знаходиться. Якщо ми говоримо про рак молочної залози? В якийсь певний момент, коли жінка приймає гігієнічні процедури, вона може відчути, що в неї вже з’явилася якась пухлинка. Це є візуальні форми раку, але є й не візуальні форми. Коли, наприклад, рак росте в шлунку чи кишечнику, людина практично майже нічого може не відчувати. В неї просто з’являються такі загальні ознаки нездужання: втома, слабість, втрата апетиту, здуття живота".

Чи можлива профілактика онкозахворювань?

"От якраз розробляються ці локальні протоколи, яким чином і як діагностувати те чи інше онкологічне захворювання в ранній стадії. Ротова порожнина, дуже просто, елементарно, без проблем — просто візуальний огляд. Тепер рак прямої кишки. Найпростіший і найлегший скринінг — це тест калу на приховану кров. Пухлини молочної (грудної) залози — самообстеження. Те, що повинна робити кожна жінка". 

Які онкозахворювання зараз зустрічаються найчастіше у вашій практиці та практиці Ваших колег?

"Найчастіше я зустрічаю онкологічні захворювання шлунково-кишкового тракту. Це й пухлини стравоходу, шлунку, кишечника і прямої кишки. Найчастіше по своїй локалізації — це є пухлини прямої і товстої кишки".

Розкажіть про лікування раку і сучасні світові тенденції в цьому питанні на сьогодні?

"Оці певні фактори, крім тих, що ми маємо генетичну і вікову схильність, ми можемо виключити фактори і запобігти розвитку злоякісного захворювання. Прогрес іде вперед. У зв’язку з цим, що ми можемо видалити оці метастатичні вогнища різної локалізації, тривалість життя людей збільшується. Єдина найбільша проблема, яка лишається на сьогодні, це те, що ми пізно виявляємо будь-які онкологічні захворювання".

1116_oooo.plus.png (431 KB)Хірург-онколог КНП “Прикарпатський онкологічний центр здоров’я ОДА”, кандидат медичних наук та асистент кафедри хірургії післядипломної освіти ІФНМУ — Соломчак Петро Володимирович.

Здоров'я Вам і Вашій родині 💚  

Уход за кожей: только лицо и руки?

Як уникнути переохолодження

promo

Подписывайтесь и будьте здоровы!

Персонализированная подписка на интересные новости, советы, акции, эксклюзивные товары. Никакого спама, только важные письма и сообщения.

Хочу подписаться

Ви дійсно хочете видалити аптеку?

Ви дійсно хочете видалити адресу?

Ви дійсно хочете видалити категорію?

Ні Так

Подписка на рассылку

Узнайте об интересных новостях, акциях, новых товарах - первыми

Подписка успешна

Підписка скасована

Оберіть свою аптеку

Товари та ціни представлені на сайті вказані без прив’язки до місця розташування аптеки.

Режим "Моя Аптека" увімкнено

Режим "Моя Аптека" вимкнено

Додати аптеку

Корзина

В вашей корзине пусто

Избранное 0 товары

У вас немає обраних товарів
Порівняння

Выберите свой город

При выборе другого города наличие и цены на товары могут измениться

Винница

Дрогобыч

Банилов

Хмельницкий

Киев

Ивано-Франковск

Львов

Городенка

Коломыя

Киверцы

Камень-Каширский

Иршава

Межгорье

Борислав

Ужгород

Самбор

Новый Роздол

Ровно

Тернополь

Луцк

Підтвердіть ваше місто

Ваше місто Івано-Франківськ?

Обрати інше місто

Кешбек

При купівлі товарів вам нараховуються бонуси у розмірі 2% від вартості кожного товару на ваш бонусний рахунок в особистому кабінеті.

Розраховуватися накопиченими бонусними гривнямми ви можете за всі товари. Наша бонусна програма не має виключень.

Детальніше про бонусну систему ви можете дізнатися тут.

Оберіть аптеку в місті Киев
Введите адрес

Добавить новый адрес

Название
Город

Способ доставки
Почтовый индекс/адрес отделения

Ничего не найдено

Почтовый индекс
Улица
Дом
Квартира
Номер/адрес отделения

Ничего не найдено

Улица
Дом
Квартира
Фамилия получателя
Имя получателя
Телефон получателя

Регистрация

Ваше имя
Телефон

Мы отправили код на номер

Ошибились номером?
Ввести код из СМС

Не получили код?

Отправим снова через 60 сек

Вход