ВВЕРХ
Моя аптека Избранное Корзина
Киев
  • Рус
    • Рус


Информационная служба

0800 405 407

Социальные сети


Выход

Алергічний риніт: топ-запитань до алерголога

Алергічний риніт: топ-запитань до алерголога

Алергічний риніт є поширеним захворюванням, яке впливає на мільйони людей по всьому світу. Часто проявляється сезонними симптомами, такими як чхання, свербіж у носі та очах, закладеність носа чи нежить. Це стан, який може значно знижувати якість життя, перешкоджаючи повсякденній діяльності та сну. У цій статті ми разом з Шиманським Андрієм — лікар-педіатр, дитячий алерголог, розглянемо найпоширеніші запитання, які пацієнти ставлять алергологам щодо алергічного риніту, та надамо корисні відповіді, що допоможуть краще розуміти цей стан і ефективно його контролювати.

Який відсоток ваших пацієнтів хворіють саме на алергічний риніт і взагалі яка статистика в Україні щодо цього захворювання?

Насправді — це проблема, яка часто зустрічається, але погано діагностується. Світові джерела вказують на поширеність алергічного риніту у дітей в межах 20%! Тобто, кожна 5 дитина! В Україні, такі дітки часто маскуються за частими вірусними інфекціями, аденоїдами, або ж взагалі не звертаються до лікарів. Алергічний риніт рідко буває у дітей до 2 років. Для появи симптомів потрібен час, тому з віком частота алергічного риніту зростає.

Яка симптоматика відрізняє алергічний риніт від вірусного?

Основна ознака — це поява типових симптомів при контакті з алергеном. І якщо це кіт, собака або пилок рослин — це досить легко запідозрити. Бо є симптоми: різкий напад закладеності носа, чхання, свербіння носа та очей, сльозотеча та почервоніння кон'юнктиви, якщо це пилок, то також бачимо чітку сезонність. Але це ситуація, коли й мама скаже: "У нас алергія". Та якщо це побутовий алерген (пилюка, пліснява) чи тваринка живе вдома постійно,  ми можемо спостерігати лише тривалий нежить, який не проходить. І тут вже стає дуже складно запідозрити алергію. Тому, тривалий нежить, або чітка підозра на алергію, привід до консультації алерголога.

Які методи лікування симптомів алергічного риніту? Чи можна пролікувати його повністю?

Фактично у нас всього 3 варіанти допомоги при алергії. Перше — це уникання алергену (елімінація). Немає алергену, немає алергії. Але це не завжди реально. Друге — це симптоматичне лікування, використання певних засобів, які прибирають симптоми алергії. Частіше за все це антигістамінні засоби та топічні стероїди. Але так ми не долаємо проблему, проте забезпечуємо якість життя пацієнта. Третій варіант — алергенспецифічна імунотерапія (АСІТ), це введення дуже малих доз алергену, щоб “перевчити” наш імунітет. Лікування тривале, але забезпечує довгу ремісію.

Які кроки можна робити хворому вдома, щоб зменшити вплив алергічного риніту на здоров'я?

Все залежить від алергену. Розуміючи, який алерген, ми знаємо, як з ним не контактувати. Найперше — це є базові речі, як вологе прибирання, очисники повітря. Засоби для боротьби з пиловим кліщем (спреї, гіпоалергенна білизна, чохли, прання білизни при температурі вище 50*), уникання прогулянок у суху вітряну погоду в період цвітіння, якщо є алергія на пилок. Ну і більш специфічні рекомендації по елімінації конкретного алергена

Як часто потрібно консультуватися і перевіряти стан алергічного риніту зі спеціалістами?

Усе залежить від виду алергічного риніту, алергену та отриманого лікування. Якщо це сезонна алергія, то консультація за потребою, але не рідше 1 разу на рік. Якщо це цілорічний риніт, і тим більше пацієнт отримує АСІТ, то зустрічаємося раз на 1-3 місяці. Немає чіткої цифри, все індивідуально.

Якими можуть бути ускладнення несвоєчасного або неправильного лікування алергічного риніту у дітей?

Сам алергічний риніт — не є життєнебезпечною хворобою, але він дуже погіршує якість життя. Основна проблема у прогресуванні алергії. Часто у хворих є ще додатково бронхіальна астма, харчова алергія чи інша алергічна патологія. Загострення цих хвороб можуть бути дуже небезпечними. Також, ми часто бачимо, що алергічний риніт прогресує, з’являються реакції на нові подразники, загострення стають важкіші. Можуть формуватися назальні поліпи, які вже будуть потребувати хірургічного лікування.

Чи є які-небудь особливості у лікуванні алергічного риніту у маленьких дітей, порівняно зі старшими дітьми та дорослими?

Є певні особливості по вибору препаратів, бо не всі засоби та опції доступні до 6 років. Але кардинальної різниції немає, загальні правила: елімінація та симптоматична терапія, працюють в будь-якому віці. З приводу АСІТ, то ми маємо оральні краплі, які дозволенні для дітей з 2 років. 

Як зберегти здоров'я дитини та забезпечити комфорт під час періодів підвищеної алергенної активності?

Найголовніше — це знати, на що саме є алергія у дитини. Бо якщо, у вас алергічний риніт на кота і не має чутливості до пилку рослин, ви уникаєте котів, а в іншому ведете свій звичний спосіб життя. А якщо у Вас є алергія на цвітіння берези, то Ви робите максимум щоб уникати контакту. Тобто кінець лютого-квітень уникаєте прогулянок біля парків, лісів, посадок, коли сухо та вітряно не відкриваєте вікна в будинку, часте вологе прибирання вдома, очисники повітря, промивання носу після прогулянки — це ті методи елімінації, які будуть ефективні. Ну і звісно профілактичний прийом ліків, які рекомендовані вашим лікарем.

Яким чином може впливати гормональний фон матері на розвиток алергічного риніту у дитини?

Немає жодних даних про вплив гормонального фону на ризик розвитку алергії. Але алергічний риніт має спадкову схильність, так якщо у когось з батьків є алергія, то ризик алергії у дитини — 40%, якщо 2 батьків алергіки — 70% що дитина теж матиме алергію. Є багато даних, що природні пологи, грудне вигодовування, різноманітне харчування, раннє введення алергенів, прийом вітаміну Д — зменшують ризик алергічниї реакцій. А надмірна стерильність, прийом антибіотиків, пасивне куріння, збільшують такий ризик. Також важливо пам’ятати про атопічний дерматит — це дуже важливий фактор розвитку алергічного риніту. Ретельний догляд та зволоження шкіри дещо профілактує розвиток алергічних хвороб.

1129_oooo.plus.png (552 KB)Лікар-педіатр, дитячий алерголог — Шиманський Андрій.

Здоров'я Вам і Вашій родині 💚  

Уход за кожей: только лицо и руки?

Як уникнути переохолодження

promo

Подписывайтесь и будьте здоровы!

Персонализированная подписка на интересные новости, советы, акции, эксклюзивные товары. Никакого спама, только важные письма и сообщения.

Хочу подписаться

Ви дійсно хочете видалити аптеку?

Ви дійсно хочете видалити адресу?

Ви дійсно хочете видалити категорію?

Ні Так

Подписка на рассылку

Узнайте об интересных новостях, акциях, новых товарах - первыми

Подписка успешна

Підписка скасована

Оберіть свою аптеку

Товари та ціни представлені на сайті вказані без прив’язки до місця розташування аптеки.

Режим "Моя Аптека" увімкнено

Режим "Моя Аптека" вимкнено

Додати аптеку

Корзина

В вашей корзине пусто

Избранное 0 товары

У вас немає обраних товарів
Порівняння

Выберите свой город

При выборе другого города наличие и цены на товары могут измениться

Винница

Дрогобыч

Банилов

Хмельницкий

Киев

Ивано-Франковск

Львов

Городенка

Коломыя

Киверцы

Камень-Каширский

Иршава

Межгорье

Борислав

Ужгород

Самбор

Новый Роздол

Ровно

Тернополь

Луцк

Підтвердіть ваше місто

Ваше місто Івано-Франківськ?

Обрати інше місто

Кешбек

При купівлі товарів вам нараховуються бонуси у розмірі 2% від вартості кожного товару на ваш бонусний рахунок в особистому кабінеті.

Розраховуватися накопиченими бонусними гривнямми ви можете за всі товари. Наша бонусна програма не має виключень.

Детальніше про бонусну систему ви можете дізнатися тут.

Оберіть аптеку в місті Киев
Введите адрес

Добавить новый адрес

Название
Город

Способ доставки
Почтовый индекс/адрес отделения

Ничего не найдено

Почтовый индекс
Улица
Дом
Квартира
Номер/адрес отделения

Ничего не найдено

Улица
Дом
Квартира
Фамилия получателя
Имя получателя
Телефон получателя

Регистрация

Ваше имя
Телефон

Мы отправили код на номер

Ошибились номером?
Ввести код из СМС

Не получили код?

Отправим снова через 60 сек

Вход