5 причин, чому, нам завжди хочеться їсти
Одна справа, відчувати почуття голоду після регулярних тренувань, під час вагітності або в періоди ПМС. Але зовсім інша, коли неприборканий апетит і бурчання в животі мучать вас без особливої на те причини.
Голод – це фізіологічна потреба організму в калоріях, воді і солі, і вона може бути обумовлена цілим рядом факторів, включаючи неправильну дієту, зміни в гормональному фоні або нервове напруження!
Отже, які можуть бути причини того, що вам завжди хочеться їсти
Дегідратація часто маскується під голод. Плутанина відбувається в гіпоталамусі – частині мозку, яка регулює апетит і спрагу. Якщо ви сильно зголодніли, але при цьому розумієте, що випили за день занадто мало, спробуйте почати зі склянки води кожні 15-20 хвилин.
-
Причина №2: неспокійний сон
Недолік сну та нічні кошмари призводять до підвищення рівня греліну (гормон, який стимулює апетит) і зниження лептину (відповідальний за почуття ситості). Таким чином організм відчайдушно намагається заповнити недолік енергії. Стандартні 7-8 годин солодкого сну поставлять гормони і апетит на місце.
-
Причина №3: ви їсте занадто швидко
Доведено вченими: відчуття насичення настає з запізненням, приблизно через 20 хвилин. Тому не поспішайте, їжте помірними темпами – дайте вашому мозку час, щоб він відправив сигнал в мозок: «Все! Досить!». В іншому випадку є ризик з'їсти набагато більше, ніж потрібно, а заодно роздратувати апетит на майбутнє.
Стрес робить нас ненаситними. Коли ви перебуваєте в напрузі, в крові утворюється адреналін і кортизол. Підвищений рівень цих гормонів змушує організм думати, що він знаходиться під атакою і потребує додаткової енергії. Постарайтеся протистояти стресу менш калорійними способами: за допомогою йоги або дихальної гімнастики.