Парацетамол — препарат медичного призначення, що чинить жарознижувальний і знеболювальний ефект.
Від чого парацетамол дарниця?
Засіб допомагає при головному болю, включаючи мігрень та напруження, та інших видах болю: ревматичний, зубний, у спині чи м’язах, періодичні болі у жінок, помірний болісне відчуття при артритах. Також полегшує симптоми гарячки та неприємну симптоматику при застуді та грипі.
Форма випуску і склад препарату
Таблетки білого або майже білого кольору з фаскою для поділу. Також у нормі допускається сіруватий відтінок:
- діюча речовина: paracetamol;
- 1 таблетка містить: парацетамол 500 або 200 мг;
- по 10 шт. у контурній чарунковій упаковці.
Механізм дії
Парацетамол Дарниця — це ненаркотичний анальгетик, він неселективно інгібує ЦОГ і впливає на центри болю та терморегуляції в організмі. У запальних тканинах ефект парацетамолу на ЦОГ зменшується через вплив клітинних пероксидаз. Цим пояснюється досить слабкий протизапальний ефект препарату. Парацетамол не впливає на синтез простагландинів в периферійних тканинах, що відображається у відсутності негативного впливу на водно-сольовий баланс (тобто, не спричиняє затримку натрію та води) і на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту.
У мережі аптек Здорова Родина Ви можете купити парацетамол дарниця за вигідною ціною. Також асортимент знеболюючих препаратів є досить широким, тож зможете знайти саме те, що Вам потрібно.
Як приймати препарат?
Парацетамол дарниця 500 чи 200 мг потрібно приймати перорально, запиваючи достатньою кількістю води, від 1-2 годин після їди (вживання прямо після прийому їжі може привести до затримки всмоктування діючої речовини).
Для дорослих і дітей від 12 віку (вага тіла більше 40 кг) спосіб застосування такий:
- нормальна доза за один прийом — варіюється від 400 до 1000 мг;
- можна приймати до 4 разів на добу, за потреби.
- не приймайте більше 4000 мг за добу 24.
Пацієнтам із порушеннями функції печінки або нирок, а також для осіб похилого віку рекомендується знижувати добову норму та збільшувати інтервал між прийомами.
Для дітей від 3-ого віку рекомендується наступне:
- нормальна одноразова доза в розрахунку 10-15 мг/кг;
- при потребі, прийом можна повторювати кожні 6 годин (до 4 разів на добу);
- максимальна норма препарату за день для дітей:
- від 3 до 6 років (до 22 кг) – 1000 мг,
- від 6 до 9 (до 30 кг) – 1500 мг,
- від 9 до 12 (до 40 кг) – 2000 мг.
- максимальний період використання цього препарату для малечі, без консультації з лікарем, становить 3 дні.
Зауважте, перевищувати вказані дози протипоказано. Також парацетамол дарниця не слід вживати одночасно з іншими ліками, які містять цю саму діючу речовину. Перед використанням уважно прочитайте інструкцію або проконсультуйтеся з лікарем. Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров’я!
Парацетамол Дарниця: протипоказання та побічні ефекти
Цей препарат не рекомендований для використання:
- особам з підвищеною чутливістю до його компонентів;
- з порушеннями функцій печінки або нирок;
- людям із вродженою гіпербілірубінемією;
- при алкоголізмі;
- тяжка анемія або лейкопенія.
Можливий розвиток таких побічних реакцій:
- реакції гіперчутливості (шкірний свербіж, висип на шкірі і слизових оболонках, кропив’янка);
- гіпоглікемія, аж до гіпоглікемічної коми;
- бронхоспазм у пацієнтів, чутливих до ацетилсаліцилової кислоти та до інших нестероїдних протизапальних засобів;
- порушення функції печінки, підвищення активності печінкових ферментів, як правило, без розвитку жовтяниці.
В разі виникнення побічних ефектів рекомендується припинити прийом ліків та негайно звернутися до медичного фахівця.
У мережі аптек Здорова Родина можна купити парацетамол дарниця за вигідною ціною. В наших аптеках завжди доступні якісні та сертифіковані медикаменти (медичні товари) від провідних виробників. Бронюйте товар на сайті у зручній для Вас аптеці, та після опрацювання замовлення нашими фармацевтами, забрати його. Оплата можлива готівкою та банківською картою.
Зверніть увагу! Опублікована інформація є спрощеною версією, що була розроблена на основі офіційних інструкцій з використання препарату. Медикаменти, що наведені у тексті, не є рекламою, а використані тільки для ознайомлення. Пам'ятайте, тільки кваліфіковані медики поставлять точний діагноз та призначать препарати. Не займайтеся самолікуванням!